HUMBOOK zpravodaj

Letošní poslední dubnový den mi ve schránce přistál email s tím, že i letos jsem se stala ambasadorkou nejlepšího knižního YA festivalu – Humbooku. (Následoval oslavný taneček po pokoji, protože mě to MEGA moc potěšilo!) Během jara a léta tedy ode mě uslyšíte vše o novinkách a chystaném programu. Těším se na to, co na všechno budete říkat!


Přidejte se do facebookové události festivalu, který letos proběhne 5. října opět v Kongresovém centru v Praze.

Kongresové centrum v Praze se minulý rok osvědčilo, místa bylo plno a klimoška fungovala a tak se letos potkáme opět tam. Neskutečně se těším na celý program a i na všechny knihomoly, které potkám. Jsem zvědavá na zahraniční autory a moc se těším na výběr těch českých. Přidejte se tedy do události na facebooku a sledujte všechny novinky. Věřím, že brzy vás čeká i nějaká ta soutěž!


A kdo na letošní Humbook přijede?

Jak opravdu poznáte, že se blíží Humbook fest 2019? Když se odtajní první autor! A tím letošním není nikdo jiný, než autorka Kronik pozůstalých a chystaného Zlodějského tance Mary E. Pearson. Já tak nějak tuším, že to začíná naprosto skvěle!

Oznámení druhého autora mi udělalo neuvěřitelnou radost. Jako druhý totiž svou účast potvrdil Jay Kristoff. Z knih co napsal u nás vyšla série Akta Illuminae a první díl badass série Nikdynoc. Napsal toho ještě mnohem víc a já doufám že brzy budou přeloženy i další jeho série 🙂


Na co se na festivalu těšit?

Na skvělý program, boží knihomoly a nezapomenutelný den!

No a na co dál?

Co třeba na festivalovou hru?

Nezapomeňte si u vstupu vzít Humbook guide a zábava může začít! Plňte úkoly, sbírejte za ně razítka a ke konci dne guide odevzdejte. Kompletní instrukce hledejte TADY.

Humbook battle na festu

Jakožto hrdý vůdce týmu vás verbuju k sobě! Přidejte se a pojďte se mnou soutěžit! Více info TADY.


Díky komu se tohle všechno může dít?

Humbook fest se může konat jen díky sponzorům, protože ono dostat zahraniční autory přes půl světa, není vůbec žádná sranda. A co teprve dopřát nám tak krásné místo, kde můžeme celý den sdílet lásku ke knihám!

Letos je hlavním sponzorem mBank. Banka, která se snaží zbořit mýty o tom, že je před dovolenou nutné měnit si peníze v předražených směnárnách, protože vše zvládnete s jejich kartou. Jako dárek jsme od ní dostali powerbanku, zásuvkový adaptér a sluchátka. Již tradičně na festivalu také potkáme čaje Loyd. Jejich chill out zónu jsem minulý rok maximálně využívala a za balíčky čajů jsem opravdu ráda. Dalším věrným sponzorem je Mix.it – super česká firma, kde si můžete namíchat snídani nebo sušené plody do vlastního mixu. Můžete se znovu těšit i na herní zónu od Mindoku a papírenský stánek od Presco. No a na závěr? Jasně! Ňamky od Chupa Chups!