Říjen v knihách

Říjen se už nenávratně rozloučil a že prý přijde zase za rok. Měsíc plný střídání teplot, čaje, kostýmů, svíček, Humbookfestu a dýňových strašáků tak vystřídá měsíc, kdy nám začínají vánoční reklamy, obchoďáky se oblékají do světýlek, lidé začínají panikařit nad dárky a nám se chce zůstat doma v posteli. Dneska to ale bude o knihách a protože jsem začala jezdit do školy do Hradce, přibyly mi hodiny strávené ve vlaku. Takže tu i přes hektický měsíc mám 7 knih.

První knížkou byl Atom v kupce sena – dětská kniha, která je opravdu krásně zpracovaná. Učí o chemii moc vtipnou a milou formou. Má originální grafiku a skvěle se čte. Dá se pořídit TADY.

Konečně jsem si také našla čas na dočtení třetího dílu Záleskautek – mého oblíbeného komiksu. Záleskautky miluju a třetí díl není vyjímkou. Mrkněte na ně TADY.

Koukej, bude to oukej jsou povídky o všem, co byste nechtěli, aby se vám stalo. Je to vtipné, černé a přitažené za vlasy. Pro někoho možná depresivní, ale pro někoho ukázky toho, že on se přeci jen nemá nejhůř. Mrkněte na blog autorky TADY.

Selah je vicesenšelka Potomacu a jednoho dne se dočká veřejného ponížení v podobě odmítnutí. A tak je svou macechou vypakována na loď a nemá se vracet bez ženicha.
V knize se objevují prvky z různých pohádek a mýtů. Je to do příběhu zapracováno opravdu skvělým a zajímavým způsobem a to se mi moc líbí. Uplně mi ale nesedla romantika. Stejně ale můžu Pozorovatelku doporučit a jsem zvědavá na druhý díl.

Boží hrob byl boží. Ani nevím co víc k tomu říct. Neskutečně jsem si knihu užila a bavila mě od první stránky. Postavy se skvěle vyvíjejí a hlavní hrdinka mě nepřestane překvapovat. Stala se z toho jedna z mých nejoblíbenějších sérií.

Sucho byla pro mě hodně očekávaná novinka a musím říct, že mě nezklamala. Více jsem se rozepsala TADY, tahle knížka se nedá jen tak shrnout do jedné věty 🙂

Postapo příběh říznutý detektivkou? Ano, jde to! Kniha Jsme poslední začíná koncem světa. Jaderné zbrojení prostě došlo do body, kdy začnou padat bomby na hlavní města. Příběh vypráví o skupině lidí, kterou tato událost zastihla uprostřed lesů v jednom hotelu ve Švýcarsku. Kniha je psaná deníkovými zápisy jednoho člena skupiny – Jona Kellera. Jak se mi líbila najdete TADY.

Která kniha nejvíc zaujala vás? Co skvělého jste četli? Napište!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s