NA OBTÍŽ – Nová kniha od Colleen Hoover, která je jiná než ostatní / PŘEČTENO

Na obtíž

Colleen Hoover / 312 stran / Yoli

ČR rok vydání 2019


Merit žije spolu se svou disfunkční rodinou v kostele. Zvláštní místo? To zdaleka není to nejzvláštnější na této rodině. Merit má dvojče Honor, která randí jedině s nemocnými, brata Utaha posedlého rutinou, otce který je stěží otcovským ideálem, matku schovanou před světem v pokoji, macechu kterou nemže vystát a malého bratříčka Mobyho. Ačkoliv se to může zdát jako hodně lidí na jeden dům, Merit si přesto připadá sama. Až do dne, kdy si do své sbírky pořizuje nový pohár který nevyhrála a potká Sagana. Tento okamžik rozvíří vody a spustí sérii událostí, které jsou tak zamotané, jako příběh téhle rodiny. 


Víte, já naprosto miluju podivnosti. Líbí se mi, když je někdo svůj a trochu jiný. Možná už to vám tedy napoví, jak moc u mě tahle knížka od Colleen bodovala.

Ačkoli nejsem zapřísáhlý fanoušek Colleen Hoover (mám zatím na kontě jen dvě její knihy), tak knihou Na obtíž se mi autorka naprosto strefila do noty tématy, které se v ní objevují. Naprosto skvělou formou je zde zakomponováno téma deprese, sebelásky, lhostejnosti a rodinných vztazích.

Já ten příběh milovala od první stránky. Dlouho se mi nestalo, že bych knihu nedokázala odložit, protože se v ní tak moc vidím. Celý příběh je naprosto skvěle napsaný a pomalu odkrývá hluboké příběhy jednotlivých členů domácnosti.

Já vám nechci vyzradit moc z děje, protože myslím že stojí za to ho odkrývat během čtení postupně. V každí kapitole je skryté něco, co mi přišlo silné a důležité.

Takže jen můj finální verdikt – ANO! Doporučuji všema deseti. Nebo i dvaceti. Na tuhle knížku budu dlouho vzpomínat a z těch tří co jsem od Colleen četla je u mě určitě na vrchní příčce. A jestli bych ji měla žánrově k něčemu přirovnat, pak je to Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr. Kniha, kterou bych zařadila mezi top 10 co jsem četla minulý rok 🙂

Obálka: paperback

HODNOCENÍ: 10 Z 10 

Knížku seženete TADY. já za recenzní výtisk moc děkuji Yoli a Knižnímu klubu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s