PROBUZENÍ BOHOVÉ / AKTA THEMIS #2 – RECENZE

Probuzení bohové / Akta Themis (2.)

Sylvain Neuvel / 426 stran / Laser

ČR rok vydání 2018


Probuzení bohové jsou druhým dílem trilogie Acta Themis kanadského autora Sylvaina Neuvela. Dějově zde pozvolna navazujeme na předchozí díl Spící obři, který skončil hodně napínavě. Na začátku Probuzených bohů je shrnuta doba, která uběhla od konce prvního dílu a dále pak děj navazuje „současnými“ událostmi.

Jak jste si mohli přečíst v recenzi na Spící obry, tak do rozjezd této série se mi líbil opravdu hodně a měla jsem obavy, zda dvojka nebude zaostávat.

Neuvel si ale opět nebere servítky a v ději to sršelo naprosto božími hláškami, jedinečným charakterem hlavních hrdinů a hlavně nadupaným dějem.

Ani tady nečekejte klasický děj, opět zde máme formu deníkových záznamů, reportů a přepisů rozhovorů. Děj graduje a Themis se dostává do plného nasazení. Ale proti komu?

Mě kniha bavila od první stránky, ale přítel, který si sérii také zamiloval, trochu brumlal nad pomalým rozjezdem. Je pravda že ta pravá jízda začne asi v polovině knihy, ale i začátek má své opodstatnění 🙂 Každopádně vám mohu garantovat, že v druhé polovině knihu nedokážete odložit a budete číst s otevřenou pusou. Byl to prostě nářez 🙂

Grafické zpracování této série je opravdu krásné a žlutá barva druhého dílu má opět své opodstatnění, jak se budete moci dočíst 🙂

No já se jdu hned vrhnout na poslední díl, protože jak už to autor umí, zakončení zvolil tak aby stě byli napnutí jak kšandy.

Obálka: malý paperback

HODNOCENÍ: 9 Z 10 

Knihu pořídíte TADY nebo v jakémkoliv knihkupectví. Já za #recenznívýtisk děkuji Knižnímu klubu a nakladatelství Laser.

2 Comments

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s