Aura: Dar – První díl nové série / PŘEČTENO

Aura: Dar

Clara Benedict / 344 stran / King Cool

ČR rok vydání 2019


Young adult kniha spíše pro mladší část této cílovké skupiny, která mi trochu připomíná čarodějky nebo podobné americké seriály. Parta kamarádek, sem tam nějací kluci a to vše okořeněné špetkou magie a nadpřirozena.

Hlavní hrdinka Hana během kempování s kamarádkami zjistí, že umí měnit realitu. Není to jen o pohybování předmětů myšlenkou, dokáže i jiným lidem vnutit svoji vůli. Ale v jakém případě je to nezbytné a v jakém je to prostě špatné? A co si má myslet o Janovi, klukovi který se jí už dlouho líbí, ale který o ní dlouho nejevil zájem a až nyní jí zve do kina a nosí jí květiny?


Přiznám se, že zde jsem se asi minula cílovou kategorií. Věřím, že mladším čtenářkám bude děj sedět lépe a asi se dokáží víc identifikovat s hlavní hrdinkou. Mně bohužel děj přišel takový moc jednoduchý a hrdinka naivní. Nesouhlasila jsem s jejími rozhodnutími a nechápala jsem je.

Celá kniha mi přišla jako prolog – úvod k ději, který teprve přijde. Možná i proto jsem z knížky nebyla tak moc nadšená. Stále jsem čekala na ten rozjezd, ale on zatím nepřicházel. Možná se té pravé jízdy dočkáme až v dalším dílu.

Za co dávám plusové body je zakončení. Zvrat se mi líbil a jsem ráda, že jsem se na konci knihy dozvěděla něco více do hloubky o tom daru, který Hana má. Zajímalo mě to celou knihu, tak jsem happy, že jsem v tomhle směru dostala co jsem potřebovala. Další chvála je na plynulost příběhu. Děj ubíhá rychle a já, slavný pomaločtenář., jsem knihu sfoukla za jeden den

Takže jak to vidím? Auru bych doporučila čtenářkám, kterým je cca 13-15 let. Myslím, že pro starší už to asi nebude ono. Kniha se čte dobře, rychle a děj dobře plyne. Ač jsem já sama z knihy nebyla úplně nadšená, tak na ní nezanevřu a určitě zkusím i další díl. Jsem hodně zvědavá jak děj bude pokračovat.

Obálka: krásný hardback s přebalem

HODNOCENÍ: 3 Z 5

Knížku koupíte na eshopu Knihy Dobrovský nebo v jakémkoliv knihkupectví. Já jim děkuji za můj recenzní výtisk 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s