Amulet – nejkrásnější komiks pro děti / PŘEČTENO

O komiksové sérii Amulet vím už dlouho, ale až nedávno se mi konečně dostala do rukou (čirou náhodou, jako krásné překvapení od Paseky). A ve skutečnosti jsou ty knihy ještě krásnější než na fotkách! Pěkné sametové desky a kvalitní papír s nádhernými kresbami. Na lásku na první pohled sice nevěřím, ale tady se to k ní blížilo tak, jak jen je to možné.

Série vypráví o sourozencích Emily a Navinovi, kteří naleznou tajemný svět v hlubinách sklepa svého nového domova. Každá kniha nás provází novým dobrodružstvím, kde poznáváme taje, krásy a nebezpečí tohoto záhadného světa. Chodící domy, tajemný amulet, elfové, záhadné lesy… Skoro vše je možné!

Temnější momenty se střídají s těmi vtipnými a jeden zvrat následuje druhý. Knížky jsou plné nevyzpytatelných překvapení a hrdinských činů. Emily bojuje se sílou Amuletu a my s napětím sledujeme, jak tento boj skončí. Navin se zase naučí brilantně pilotovat a několikrát tím předvede, že není žádný ustrašený malý kluk.

Autor Kazu Kibuishi stvořil komiksy, ze kterých jsem byla opravdu nadšená a rozplývala jsem se nad každým krásným grafickým detailem i vtipnou hláškou.

Věkově bych tuto sérii řadila nejen pro děti, myslím si, že knihy něco předají i starším čtenářům nebo dospělým. Jak mě, tak lidem v mém okolí se Amulet líbil a opravdu zde nezáleží na tom, kolik vám je let.

Sérii tedy můžu jen doporučit! Já ji už nacpala několika kamarádům a hodlám v tom pokračovat, protože Amulet by měl být víc vidět 🙂

Knížky seženete v knihkupectvích, nebo na eshopu Paseky se slevou 20 % – 1. díl, 2. díl, 3. díl. Já Pasece děkuji za krásný dárek 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s