Neony a světla reklam / PŘEČTENO

Neony a světla reklam

Eva Bendová, Václav Hájek / 160 stran / Paseka

ČR rok vydání 2018


Už delší dobu hltám knížky o marketingu, designu, reklamě, umění a tak podobně. Baví mě to, zajímá mě to. Fascinuje mě, jak jsou tato témata obsáhlá a subjektivní.

Proto jsem neváhala a zkusila i Knihu o neonech z edice Zmizelá Praha, která mě upoutala na stránkách Nakladatelství Paseka.

Kniha mi připomíná mou seminární práci, kterou jsem dělala ještě na střední škole. Dva měsíce jsem po večerech chodila Prahou a na půjčenou zrdcadlovku jsem fotila světlo narušující tmu. Žluto červené čáry světel aut, pouliční lampy pod kterými se shlukují lidé i svítící reklamy na zastávkách MHD.

Světlo proniká tmou.

Historické neonové nápisy zdobící Prahu jsou zajímavým tématem ke zpracování. Světla, kolem kterých třeba chodíte denně a nikdy Vás nenapadlo se nad nimi pozastavit. Malá tajemství, která Praha skrývá vám tato kniha hezky poodhalí.

Dávám palec nahoru za zpracování tohoto tématu. Kniha mě bavila, ale předem upozorňuji, že je celkem úzce zaměřená na Prahu.

A na konec – Ach! To grafické zpracování si zaslouží samostatnou ódu. Obálka zaujme tmavou fotografií s výrazným růžovým nápisem. Naprosto obdivuji nápad udělat publikaci o výrazných a barevných neonech v černobílém provedení. V knize na vás čekají je černé stránky s bílím textem a černobílé dobové fotografie.

Kniha je krásná a pokud Zmizelou Prahu máte rádi, neváhejte si ji pořídit do sbírky. Doporučuji i všem milovníkům knih o designu a reklamě.

Za recenzní výtisk děkuji Nakladatelství Paseka. Vy svoje Neony můžete ulovit TADY.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s