Arabella z Marsu / PŘEČTENO

Arabella z Marsu

David D. Levine / 392 stran / Edice Knihy Omega

ČR rok vydání 2019


Zapomeňte na všechny zákonitosti vesmíru, které znáte. Představte si úžasný mix steampunku, slavných vynálezců, vzducholodí a vesmírných pirátů. Zní to bláznivě? Věřte mi, že to funguje!

Arabelle je 17 a žije v britské kolonii na Marsu, kde se učí od svého otce opravovat roboty a po večerech hraje s bratrem strategické hry. Její matka má ale o výchově mladé dámy jiné představy a rozhodne se ji poslat do jakéhosi Londýna na Zemi, aby se nerozptylovala a učila se slušnému vychování. Věci ale úplně nejdou podle plánu a Arabella je nucena se v převlečení nalodit na vesmírnou loď zpátky na Mars a po cestě ji čeká spoustu dobrodružství.

Arabella mi přijde spíše takovou pohádkou pro starší, než-li klasickou young adult knížkou. Což ale vůbec není naškodu! Hlavní hrdince je sice 17 jako všem YA hrdinkám, má ale víc dětskou a upřímnou duši, chce dělat to co má ráda a co ji baví. Což mi na ní přijde hodně sympatické.

A komu bych Arabellu z Marsu doporučila? Určitě mladším čtenářům a těm, kteří normálně fantasy a sci-fi knížkám neholdují. Ač se kniha zdá tlustá, čte se snadno a rychle. Velkým plusem je taky sympatická hlavní hrdinka a hezky vykreslené prostředí. Kniha bude bavit každého, kdo má rád originální příběhy. Pokud jste zastánci pevných fyzikálních pravidel nebo čtete jenom hardcore scifárny, raději Arabellu vynechte.
Já si čtení užila, i když už nejsem ta cílová skupina :-). Dávám autorovi plusové body za to, že se nebál jít do něčeho tak jiného. Vymyslel v knize tak zvláštní kombinaci a povedlo se mu vše proplést tak, že to do sebe hezky zapadá.

PS: Líbí se mi označení – Příběh z alternativní historie. Jen bych ho možná pozměnila na Příběh z pohádkové alternativní historie.

Obálka: Hardback s přebalem

HODNOCENÍ: 7,5 Z 10 ⭐

Arabellu seženete například TADY a já za svůj recenzní výtisk Knihám Dobrovský ❤️

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s