DOGMAN – PŘEČTENO

DOGMAN

Dav Pilkey / 240 stran / Pikola

ČR rok vydání 2019


Dav Pilkey je autorem známého komiksu Kapitán Bombarďák. Pokud tento komiks znáte a máte rádi, určitě jste naladěni na stejnou vlnu humoru, kterou najdete i v novém komiksu o Dogmanovi. Pokud ale netušíte o co jde, nechte mě vás s Dogmanem seznámit.

Po nešťastné nehodě je na policistovo tělo přišita hlava psa. Udatné svaly strážníka jsou tak doplněny chytrou myslí policejního hafana a máme na světe Dogmana, nejlepšího z cajtů. Dogman bojuje spolu se zbytkem policejního oddělení proti všemu zlu, ale hlavně proti kocourovi Péťovi, který se považuje za pána zločinu.

Tenhle komiks rozhodně vybočuje z davu a pochybuji, že jste někdy něco podobného četli :-). Je to zábavné a vtipné. Jednoduché ilustrace hezky dotvářejí tu atmosféru, kterou má kniha předat. Malé drobnosti typu flip-o-rama knížku ozvláštňují tak, že děti určitě bude bavit.

Dogman místy malinko balancuje na tenké hraně humoru geniálního a nevkusného. Většinu času se jedná o humor geniální a já jsem se bavila, ale sem tam se přece jenom nahnul za tu hranu, kde už to na mě bylo moc. Je to ale hodně na vkusu člověka. Rozhodně se nejedná o něco špatného, stále tam těchto vtípků, co mi nebyly sympatické bylo minimálně. Stejně to mám s používáním hovorové češtiny. Většinu knihy mě to bavilo a přišlo mi to skvěle využité, ale občas už mi to přišlo až na sílu. Opět se ale asi jedná na o osobním vkusu 🙂

Mě Dogman pobavil a jestli u nás vyjdou další díly, vrhnu se na ně také. Věřím že všechny děcka (hlavně ty rebelská, které si taky kreslí pod lavicí) Dogman nadchne a bude je bavit. Já sama jsem ráda, že jsem si komiks přečetla a určitě ho s sebou vezmu na tábor, věřím že s ním budu slavit u dětí úspěch 🙂

Obálka: Hardback

HODNOCENÍ: 7 Z 10 ⭐

Knížku na recenzi mám od Knižního klubu, kterému děkuji a vy Dogmana za super peníz najdete třeba TADY.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s