Erebus – Příběh ztracené lodi / RECENZE

Erebus – Příběh ztracené lodi

Michael Palin / 352 stran / Pangea

ČR rok vydání 2019


Víte, já tak nějak od dětství miluju záhady. Ráda jsem s rodiči koukala na dokumenty o Bermudském trojúhelníku, leteckých neštěstích no a i o ztracených lodích. Přišlo mi zajímavé, že ať už ti lidé co o tom ten dokument dělají, zrekonstruují celou událost skoro dokonale, nemůžou nikdy vědět všechno. Nevědí, co se všem těm co u toho byli honilo v hlavě. Každé odhalené tajemství v sobě skrývá jen spoustu dalších tajností.

Erebus – Příběh ztracené lodi je kniha psaná dokumentárním stylem. Mísí se nám popisy událostí, politické pozadí a velká dávka dat a jmen s vyprávěním příběhu námořníků plujících na Erebu. Prostě literatura faktu v kombinaci s historickým románem.

Můžeme sledovat krásný kontrast toho, jak jsou místa popisována když jimi proplouval Erebus a jak vypadají nyní, když se do nich autor vrací při své cestě za poznáním Erebova příběhu.

za mě to celé skvěle funguje! Musí vás ale ten dokumentární styl bavit. Pokud jste u žádného dokumentu nikdy nevydrželi, pravděpodobně vás knížka hned nezaujme. Na to musím upozornit, že událostí, jmen a dat je v knize hodně. Pokud ale jste zvídaví lidé a historie či záhady vás zajímaví, čtení si užijete. Každých pár stránek jsou mapky či obrázky, které skvěle vše doplňují a já si čtení moc užívala.

Erebos je v řecké mytologii bůh věčné tmy a sama věčná tma. Jeho jménem se nazývá nejhlubší a nejtemnější část podsvětí, kde sídlí Hádés.


https://cs.wikipedia.org/wiki/Erebos

Obálka je vyvedena naprosto krásnou grafikou, trochu mi připomíná Verneovky. A možní i ten děj je trochu jako Cesta do středu Země :-).

Kniha má být v prodeji od 29. 04. 2019 a vyjde pod nakladatelstvím Pangea. Na stránkách Knihy Dobrovský je možné si prohlédnout ukázku a knihu i předobjednat.

Obálka: Já mám reading copy, originál bude v hardbacku 🙂

HODNOCENÍ: 8 Z 10 ⭐

Děkuji Knihám Dobrovský, od kterých mám recenzní výtisk.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s