Moderní výšivka / RECENZE

Moderní výšivka

Cristin Morganová / 128 stran / Esence

ČR rok vydání 2019


Jsem člověk kreativní a tvořivý. Ráda zkouším nové věci a miluju vyrábět z ničeho něco. Opravuju, upravuju, předělávám a vytvářím. Když jsem tedy dostala možnost vyzkoušet knihu o moderní výšivce, neváhala jsem ani chvíli. Originální kousky v bytě nebo v šatníku, to je je něco, co dokážu ocenit naplno a výšivka je skvělý prostředek, jak z obyčejného jednoduchého kousku udělat krásný unikát.

Když se mi kniha Moderní výšivka dostala do rukou, překvapilo mě, jak je krásně a moderně zpracovaná. Od obálky až po foto ukázky je vše barevně sladěno a jednoduše předvedeno. Formát knížky je tak akorát, aby bylo vše hezky přehledné. Graficky tedy není naprosto co vytknout a za to zpracování dávám palce nahoru.

Kniha je rozdělena do čtyř kapitol – 1) KRUHOVÉ VÝŠIVKY, 2) PRO VÁŠ DOMOV, 3) PRO VÁS a 4) TECHNIKY A PŘEHLED STEHŮ

U každého projektu je vždy seznam materiálů, barevnosti použitých přízí i výsledná velikost. Následuje návod rozložený do kroků a doplněný obrázky. Stehy samotné jsou detailně vysvětleny na konci knihy, aby se u jednotlivých projektů neopakovaly. Vzadu v knize je i obálka se šablonami, takže pokud se bojíte že se vám nezdaří ani náčrtek, nemusíte si zoufat. Prostě si vzor vytáhnete zezadu a jen přenesete na látku.

Mínusem této knihy pro mě je málo projektů přímo spjatých s oblečením, protože přetváření mého šatníku je hlavní důvod, proč jsem po knize sáhla. Ano, určitě se dá použít motiv z kategorie kruhových výšivek i na textil, ale kdyby v knize bylo i pár zajímavých nápadů jaký textil a kde vyzdobit, byla bych z knihy mnohem více nadšená a nebylo by jí co vytknout.

O originální projekty ale není nouze, můžete si vyzdobit kosmetickou taštičku, zkrášlit bundu a nebo si vyrobit krásnou brož. Líbí se mi ta různorodost a především svěžest motivů. Nejedná se o žádné babičkovské růžičky ale hezké moderní vzory.

Velkým plusem poté je jasné vysvětlení stehů a přehled motivů. Na konci knihy je i vyšívací abeceda, takže si můžete poskládat jakýkoliv nápis.

Kniha je dle mého názoru určena kreativním lidem, které výšivka baví nebo je zajímá a chtějí se inspirovat k zajímavým motivům a novým projektům. Pokud vám ale jde jen o vylepšení šatníku, tak tato kniha není zaměřena jen na to, nebuďte tedy zklamaní 🙂

Knihu pořídíte na stránkách Knižního klubu – TADY. Já za svůj recenzní výtisk děkuji nakladatelství Euromedia.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s