Nevím kudy kam – Každý někdy potřebuje záchytné body…

Nevím kudy kam

Gayle Formanová / 248 stran / Yoli

ČR rok vydání 2019

Harun je pákistánského původu a jako malý chtěl být pilotem. Tento sen je ale po 11. září nedosažitelný. Navíc je Harunova rodina velmi konzervativní a on neví jak jim prozradit, že on do jejich představ dokonalého syna nezapadá.

Nathaniel nikdy nebyl ve velkoměstě a navíc posledních pár týdnu strávil úplně o samotě. Příjezd do New Yorku je pro něho šok a nikdo mu nepomůže najít tu správnou cestu. Zůstane dál ztracený a neviditelný?

Freya už neví co udělat víc. Vypadalo to, že má štěstí, ale teď nemá nic. K čemu je zpěvačka bez hlasu?

Co se stane, když se tyto tři ztracené duše potkají?


A jaké jsou záchytné body, díky kterým se mi Nevím kudy kam líbilo?

Každý se někdy ztratí – Znáte ten pocit, když se snažíte naučit všechny ty data, ale prostě vám už v hlavě nedrží? Když chcete něco dát do pořádku, ale nevíte jak? Nebo když už jste prostě zkusili všechno, ale stále to nevychází? Je úplně jedno o co jde a jak moc je to momentálně důležité. Ten pocit je vždy stejný, neodbytně svíravý. V knize jsou tyto momenty skvěle popsány a vysvětleny.

Nejlepší je sdílet – Myslíte si, že jste na všechno sami. Ale je to tak? Občas se stačí rozhlédnout kolem sebe.

Každý je jiný – Ať už se nám děje v našich životech cokoliv, každý to vnímá jinak. Někdo intenzivněji a na někom to není poznat. Jsem ráda, že v knize se nám objevují tři hlavní hrdinové a každý se se svým osudem pere po svém.

Nesuďme, dokud nevíme – Je jednoduché si na někoho vytvořit názor, ale proč bychom ho měli soudit, dokud ho neznáme? Není lepší si nejdřív poslechnout TEN příběh?

Malým mínusem pro mě bylo zakončení knihy. Kdyby byl konec trochu propracovanější, tak by kniha dostala o pár bodu víc 🙂

Určitě ale doporučuji všem, kteří mají rádi v knihách i složitější témata, jasně a jednoduše vykreslená. Moc se mi líbila pestrost hlavních hrdinů a postupné odhalování jejich příběhů. Po přečtení jsem si musela utřídit myšlenky, jak na mě kniha zapůsobila.

Obálka: paperback

HODNOCENÍ: 8 Z 10 ⭐

Knihu koupíte na stránkách Knižního klubu – tady, za necelé dvě stovky! Já za recenzní výtisk děkuji Euromédii.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s