Prohnaný – 1# Kroniky železného druida / RECENZE

Prohnaný / Kroniky železného druida – 1. díl

Kevin Hearne / 272 stran / Laser

ČR rok vydání 2012


Atticus O’Sullivan je pohledný majitel okultního knihkupectví v Arizoně, kterému je krásných jednadvacet … století. Není to totiž obyčejný mladík, ale poslední druid, který umí čerpat sílu ze země. Jeho nejlepší přítel je irský vlkodav Oberon. Je mu příznivě nakloněna bohyně smrti Mórrígan, která mu sem tam vypomáhá s tím, jak neumřít. Jenže Atticus si kdysi dávno znepřátelil jednoho keltského boha, kterého už nebaví neschopnost jeho poskoků a rozhodl se s Attikem vypořádat sám…


Vlkodlaci právníci, konvekt čarodějnic, obři, bohové, očarovaní policisté, sexy barmanka a irská vdova – to vše v moderním městě v Arizoně. Připadá vám že to nemůže fungovat? Ale ono to do sebe vše krásně zapadá, příběh plyne a já jsem se náramně bavila.

Atticus a Oberon jsou skvělá dvojka, která mi hned od začátku příběhu byla sympatická. Jejich rozmluvy jsou napěchované vtipnými hláškami a vidět občas nějakou tu scénu z pohledu psa není vůbec na škodu. Sem tam byl Atticus až moc superhrdina – přiznám se, z kraje mě to na chvíli naštvalo, ale ono to ve finále celé hezky zapadalo do té nadsázky, s kterou byl příběh napsán. Šarvátky a bitky se vrství na sebe až do závěrečného vyvrcholení.

Ostatní postavy jsou popsány spíše okrajově, takže se o nich nedozvíte víc než je nezbytně nutné pro příběh, o to víc se ale autor věnuje Attikovi a Oberonovi. Upřímně jsem zvědavá na další díly, třeba se dozvíme něco víc i o dalších zúčastněných.

Celá ta mytologie zasazená do moderního světa mi hezky fungovala a všechno to prolínání starého a nového je skvěle vystavěno a celek nepůsobí jako parodie, za což já dávám velké plus, protože u tohoto typu příběhu by to do parodie mohlo lehce sklouznout.

Kroniky železného druida jsou vtipná a moderní fantasy. Knížky si na nic nehrají a předávají přesně to co mají – originální příběh, vtipné momenty a originální zápletku. Jedná se o oddechové čtivo u kterého se budete usmívat a dá vám odpočinout od klasických složitých fantasy příběhů.

Určitě si přečtu i další díly, takže brzy čekejte článek o tom, jak tato série pokračuje 🙂

Obálka: paperback

HODNOCENÍ: 8,5 Z 10 ⭐

První díl Kronik železného druida seženete zde a já za možnost začít s touto sérií moc děkuji Knižnímu klubu a nakladatelství Laser.

1 Comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s