Dvě dětské knížky, které v sobě mají „něco navíc“

Poprvé jsem si řekla na recenzi o dětské knížky a nemohla jsem udělat lépe. Do rukou se mi dostaly kousky, které mě svým obsahem hodně překvapily. Když jsem byla malá, knihkupectví vládly disneyovky, kde hlavní poučení je to, že pokud princezna nemá prince, jako by ani nebyla. Já jsem moc ráda, že se tohle mění. Že existují knížky i pro nejmenší, které z jednoduchého tématu dokážou udělat něco víc….

Den, kdy voskovky řekly DOST

Drew Daywalt, Oliver Jeffers / 40 stran / Pikola

ČR rok vydání 2019

Den, kdy voskovky řekly DOST je kniha, která mě zaujala už svojí obálkou a názvem. Obsah vypadá jednoduše a já si říkala, že to bude hezká vtipná knížka. Když jsem ji ale přečetla, moc mě potěšilo jaká je její hlavní myšlenka. Voskovky se vzbouří a napíšou Toníkovi dopisy, kde se mu snaží vysvětlit, že nemusí být používány stále stejně. Že stromy nemusí být vždy jen zelené a mraky modré. A tak nenásilnou a vtipnou formou rozvíjejí fantazii malého čtenáře. Proč kreslit tak jak kreslí všichni, když to můžu nakreslit jinak?

Za tenhle počin dávám palce nahoru. Přijde mi to hrozně důležité, aby se dětem říkalo že nemusí dělat všechno jenom tak, jak to dělají ostatní. Že se nemají bát experimentovat.

Knížka je krásně graficky vymyšlená a myslím že zaujme hlavně malé předškoláky, kteří už kreslí určité věci, nebo vymalovávají omalovánky. Knížku můžete koupit tady.


Ilustrátor Oliver Jeffers, který nakreslil voskovky vytvořil i sólovou knihu věnovanou svému synovi – Tady jsme doma.

Tady jsme doma

Oliver Jeffers / 48 stran / Pikola

ČR rok vydání 2019

Tohle je taková krásná první vzdělávací knížka. Má nejmenším vysvětlit a ukázat, kam se vlastně narodili, jak vypadá jejich domov a jak to tady na té zemi vlastně funguje. Knížka je úžasně barevná a ilustrace jsou krásné. Obsahově bych tam klidně zařadila i něco navíc, přesto je to ale slušný základ pro „rozkoukání se“ na světě.

Věkově bych knížku zařadila cca od 2 do 5 let. Pro mladší to bude asi ještě moc velký zmatek a starší už přece jen „něco vědí“ 🙂

Tady jsme doma najdete na stránkách – zde.


Za obě knížky moc děkuji nakladatelství Pikola a Knižnímu klubu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s