Láska a jiná vykolejení – RECENZE

Láska a jiná vykolejení

Leah Konenová / 280 stran / Yoli

ČR vydání: 11/2018


Cesta vlakem zasněženou krajinou jen chvíli po novém roce. Romantika jako vyšitá… Nebo ne? Ammy to tak rozhodně nepřipadá. Sedadla jsou malá, kufr je těžký, děti se s křikem honí uličkou a jídelní vůz je neznámo kde. Noah je naopak na cestování vlakem zvyklý, takže ho nevědomost ostatních cestujících tuze baví a že mu každá cesta stejně trochu romantická přijde, to by jen tak nepřiznal. Možná jen ta kytice růžových růží na jeho klíně o něm něco vypovídá.

Noaha a Ammy svedou dohromady naprosto odlišné události. Zatímco Ammy jede na svatbu svého otce a je rozpolcená a smutná, protože v tento den nechala svojí mámu o samotě, Noah myslí jen na svou bývalo přítelkyni, kterou chce velkým romatickým gestem přesvědčit, aby se k němu vrátila. Jejich cesty se ale nečekaně zkříží, když má vlak poruchu a oba se rozhodnout, že nemohou čekat na opravu. Vydají se tedy spolu pryč z vlaku na autobusovou zastávku. Určitě ale ani jeden netušil, co je na té cestě čeká.

Já musím říct, že mě se celkové hodně dotklo téma, které řeší Ammy a to je rozpolcená rodina. Když se vám rodiče rozvedou, zůstanete tak trochu uprostřed toho všeho. Bude jeden rodič naštvaný, když budete trávit čas s tím druhým? Je ok mít rád novou část rodiny, když je máte vlastně nenávidět? Sama jsem si něčím podobným prošla a podle mě tohle téma bylo hodně dobře zpracované a jen za toto dávám velké tučné plus.

Na příběh se díváme jak z pohledu Ammy, tak z pohledu Noaha, což já mám ráda. Je zajímavé sledovat, jak každá osobnost vnímá realitu subjektivně a utváří si vzpomínky trochu odlišně.

Příběh je takový pomalejší – hlavně rozjezd, což mi ale v tomto uspěchaném období vyhovuje. Celá atmosféra knihy dýchá zimní atmosférou a mě to všechno krásně pasovalo dohromady. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, prostředí bylo super a děj rozhodně nebyl takové klišé, jaké jsem čekala. Ano, počítejte s tím, že je to young adult romantická knížka, takže to základní z toho žánru tam je, ale za mě hezky, vkusně a originálně zpracováno.

Poslední plusové body putují krásné obálce, která je jednoduše zpracovaná ale jsou na ní roztomile vyvedení oba hlavní hrdinové i koleje plné křižovatek, které znázorňují jejich cestu.

HODNOCENÍ: 9 Z 10 ⭐

Vy knížku koupíte tady a já za ni moc děkuji nakladatelství Euromedia.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s