Kurátor: Průvodce uměním v Praze – recenze

KURÁTOR: Průvodce uměním v Praze

Dvořáková Valérie, Gajdušek Ján, Veselská Štěpánka / 320 stran / Universum

ČR rok vydání 2018


Nejen pro milovníky galerií vznikl tento skvělý průvodce uměním po Praze. Neočekávejte pouze výčet galerií, Kurátor je toho schopen nabídnout mnohem více. Školní galerie, sochy, street art, kavárny a i rozhovory s lidmi, kteří Vám na toto téma mají co říct. Jako dárek na konci publikace naleznete i volnou vstupenku na jakoukoliv výstavu Galerie hlavního města Prahy.

Kurátor ukazuje tři hlavní sekce –  Galerie naleznete vše od galerií soukromých až po galerie fotografické. Architektura ukazuje zástupce různých stylů od Středověkého Anežského kláštera až po soudobou architekturu, kterou je třeba Národní technická knihovna. Umění ve veřejném prostoru je sekce která mě zaujala nejvíce. Kromě soch a pomníků se zabývá také Street artem, galeriemi pod širým nebem a také tím, jaké umění můžeme najít v našem metru.

Kromě těchto sekcí najdete v Kurátorovi rozhovory například s Krištofem Kinterou nebo Oldřichem Uttendorfským. Další je třeba sekce ohledně art festivalů nebo kaváren a podniků, kam je možné po dobré výstavě zajít.

Na téhle publikaci je dobře snad úplně všechno. Její provedení, velikost akorát do tašky a flexo gumová vazba která něco vydrží. Retro minimalistická obálka a mapa na předsádce jsou dalšími plusy. Líbí se mi rozsah, který nezahrnuje jen tradiční galerie ale třeba i malbu na baráku od Pasty Onera nebo pražské metro. 

Kurátora rozhodně doporučuji. Jedná se o skvělý způsob jak se o Praze dozvědět něco nového a to jak pro cizince, tak i pro Pražáky. Určitě se jedná i o skvělý dárek pod stromeček.

Za průvodce vděčím Knižnímu klubu a vy si ho můžete pořídit tady.

HODNOCENÍ: 10 Z 10 ⭐

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s