Knihomol v ráji aneb Humbook fest 2018

6:23 – Budíček. Je zima a tma. Nechce se mi vstávat.

6:55 – Obléct kostým, zaplést vlasy a namalovat se.

7:21 – Snídani do ruky a pádíme s Wendy na bus.

7:43 – Jsme v metru. Mám na hlavě černý kovbojský klobouk a ke stehnům přidělané útočné karty. Wendy má na hlavě věnec z umělých lístků. Lidi v metru na nás ani moc nekoukají.

8:52 – Dorazily jsme ke kongresáku. Jsme přesně druhé v řadě přede dveřmi, před námi je jen Markét a Kačka – další dvě ambasadorky. Ola nás včera vystresovala že fronta bude nekonečná a musíme přijít brzo a my to vzaly nějak moc vážně. No nevadí. Sedáme si na zadky na schody a kecáme.

Někdy po devátý – jsme uvnitř a pomáháme. Za chvíli se otevírají hlavní dveře. Začíná to!

Absolutně nemám pojem o čase. Lidi! Tolik skvělých lidí. Skvělý program. Smetá mě vlna pocitů a já se unáším na víru dobré nálady. Celý můj pečlivě na minuty sepsaný program mizí ve víru toho všeho skvělého dění.

19:23 – Příjezd domů. Jsem tak plná emocí. Chci natočit video a všechno Vám říct, ale asi bych povídala jen nesmyslné nesouvislé věty. Musím si to nechat uležet. Usínám před desátou.


Ne, to samozřejmě není všechno co Vám chci říct :-). V sobotu večer mi to ale tak připadalo. Byla jsem na Humbooku 12 hodin a stalo se toho tolik! Hned po příchodu na festival jsem zjistila, že můj pečlivě sepsaný program je k ničemu. Podařilo se mi totiž sestavit si ho z programu, který nebyl finální. No moje blbost. Nastavila jsem si tedy v mobilu budíky na hlavní události co jsem nechtěla promeškat a ponořila se do víru dění.

Jako první jsem se šla podívat do fandom dílny a na stánek Potterfan. Moc se mi líbil celý prostor, kde workshop byl. Bylo tam hodně místa a skvělé světlo. Stánek Potterfan byl také v obležení hned od začátku. Nakoupila jsem si pár odznáčků a odolala jsem pokušení pořídit si papuče s trpaslenkou.

Od půl 11 už jsem měla domluvený rozhovor se Sebastienem de Castellem, autorem série Divotvůrce. Protože jsem šla v kostýmu Ferius Parfax, hrdinky z jeho knih, moc jsem se těšila až mě Sebastien uvidí. Když jsem vstoupila do press roomu, kde se rozhovory konaly, Sebastien vyskočil ze židle a hned vytahoval mobil, že se se mnou vyfotí. Ptal se mě jak ovládám techniku házení karet a slíbil, že když bude čas, něco mě přiučí. Celý rozhovor probíhal naprosto skvěle a brzy ho zveřejním tady na blogu.

Po rozhovoru jsem se hnala na Dystopickou besedu s Pavlem Barešem a Petrou Stehlíkovou. Jak Projekt Kronos tak série Naslouchač pro mě byly jedny z nejlepších knih, které jsem tento rok četla. A autoři jsou přesně takoví, jako jejich knihy. Oba mají zajímavé názory a jasnou představu o tom, co a jak chtějí dělat. Celá debata byla skvěle vedena a sál byl nacpaný k prasknutí.

V mezičasech mezi jednotlivými body programu jsme trávily čas v Loyd chillout zóně. Musím říct, že se jim povedlo prázdný kout skvěle proměnit v útulné útočiště. Milé hostesky nám nosily čaj, všude stály boží zelená křesla a bylo to prostě nejpohodovější místo kam se na chvíli svalit.

Okolo poledne jsem měla mít další rozhovory. S Petrou Machovou a s Pavlem Barešem. Jenže autogramiáda českých autorů se vymkla kontrole.  Tolik Vás chtělo Pavlův a Petry podpis! Já jsem tak moc ráda, že se u nás česká tvorba tolik prosadila a že autorům ukazujete takovou podporu. Autogramiáda byla nakonec třikrát tak delší, než se očekávalo a Pavel skončil s podepisováním až večer. Myslím, že už neměl sílu vůbec na nic, takže rozhovor s ním jsem nakonec neměla, ale pokusím se ho pro Vás získat jinak 🙂

V  hlavním sále se konaly besedy se zahraničními autory. Všichni byli skvělí! Sara Raasch je pozitivní, milá a vtipná. Estelle Maskame má jasno v tom co jí baví a miluje svojí rodinu. Claudia Gray je chytrá a při psaní knih se vzdělává ve všem od vědy až po typy lodí ze Star Wars. No a Sebastien de Castell je bavič, komediant ale taky romantik co se nebojí plnit si sny.

Míša z Raši knihu, Molly z youtube Molly v knize a Klárka z Klářiny knihy měly přednášku o tom, jak dělat videa na Youtube. Holky to měly skvěle připravené a mě se to moc líbilo. Bylo vidět, že snad každý v sále holky zná a po dobu té přednášky se celý sál sladil na jednu vlnu, jako by všichni byli jedna velká parta.


A teď je čas na emoce! Program byl mnohem – MNOHEM bohatější než jen to, co jsem Vám tady všechno napsala. Tohle bylo jen pár střípků, kterých jsem se já zúčastnila. Celý Humbook fest byl pro mě naprosto boží zážitek. Spousta z Vás se se mnou přišla vyfotit. Ať už kvůli mému kostýmu, nebo proto, že mě znáte. Moc mě to celé namotivovalo, že to co dělám Vás baví, mě to baví a chci to dělat dál a lépe. Velké DÍKY Vám všem! Celý letošní Humbook byl skvělý kvůli každému z skvělému knihomolovi, který v sobotu dorazil. A vlastně i díky těm, co nedorazili ale tuhle naší komunitu podporují a jsou její součástí. Díky patří i všem, co se podílejí na tom, aby se Humbook fest mohl konat. Odvádějí každý rok lepší a lepší práci a já jsem ráda, že se v Čechách něco takového exituje. No díky skvělému ambasadorskému týmu!

Fotky jsou z Humbook stránky zde, kde se něco děje po celý rok, tak ji sledujte!

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s