Faja – v bodech o tom, jak pokračuje série

img_20180902_154545.jpg

Faja

Petra Stehlíková / 440 stran / Host

ČR rok vydání 2017

 

 

Protože Vám nechci spoilerovat děj ani dílu prvního ani druhého (a všichni víme, že to občas zvládne i jen anotace), rozhodla jsem se tuto recenzi pojmout trochu jinak. Napsala jsem tedy pro mě důležité doby, proč si myslím že Faja, druhý díl séria Naslouchač, by ve vaší knihovně neměl chybět 🙂

Nové informace o světě.

V druhém díle série se dozvídáme mnohem víc o celém světě, který Petra Stehlíková v knihách vytvořila. Podíváme se totiž do Olymposu, města v nížinách. Zde je sídlo všech lidí, kteří využívají to, pro co sklenaři umírají. Chudé chatrče z prvního dílu tedy střídá hypermoderní svět. Jak si s ním Ilan poradí?

Dozvídáme se víc o postavách.

Každý má své tajemství, které si střeží. Budou nějaké odhalena? Jediné co Vám můžu slíbit je to, že se o každém dozvíte spoustu nových informací, které utvářejí charakter jednotlivých postav.

Hlavní hrdina/ka…

Je stále stejná! Oceňuji, že nám jí autorka nepostaršila, protože to by bylo úplně o něčem jiném. Nyní se stále díváme na svět napůl dětskýma očima, takže nemusíme řešit to, který z členů pětadvacítky je lepší a prostě city, city, city…. meh.

Sklenit

I v druhém díle mě stále fascinovalo fungování sklenitu. Odhalujeme toho stále víc a odkrýváme další možnosti, které pro lidstvo tento nerost má. Baví mě dozvídat se, k čemu všemu slouží a jaké mají jeho různé verze vlastnosti.

Děj a napětí

Rozhodně se nejedná o vycpávkový díl. Kniha je protkaná dějem a nejsou žádná hluchá místa. Od děje jsem se nemohla odtrhnout a hltala jsem ho stejně jako jedničku. Doufám, že brzo přijde pokračování!

Já jsem zatím z celé série nadšená a Ilanin svět mě moc baví. Jedná se opravdu o něco jiného, než jsou klasické YA fantasy a to se mi líbí. Petra Stehlíková sama ještě neví, kolik dílů bude série mít, ale já moc doufám, že hodně a že si všechny udrží takovou kvalitu jako jednička a dvojka.

Obálka: Hardback s přebalem

HODNOCENÍ: 92%

Za recenzní výtisk moc děkuji Nakladatelství HOST a Albatrosmedia

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s