Pozitivně a Tady a teď

img_20180701_144529.jpgV dnešním uspěchaném a hektickém světě je třeba se občas zastavit. Musíme myslet na sebe a čas, který sobě věnujeme. Já si toto občas připomínám různými motivačními nebo interaktivními knížkami. Stále hledám nové a nové způsoby jak na sobě pracovat a jak se zlepšovat. Učím se, protože člověk se učí celý svůj život.

Během posledních týdnů a měsíců se ke mně dostaly dvě zajímavé knížky, které mi ukázaly něco, na co je dobré se zaměřit. Jedna je o pozitivním myšlení a druhá o Mindfulness. A co že to je?

Umění žít pozitivně

Občas mi přijde, že v nynější době se opravdu jedná o umění. Jsou různé typy lidí. Znám lidi, kteří opravdu vidí na každém to dobré a většinu času se usmívají. A já je tak nějak obdivuj, protože to vůbec není lehké. Ale věřím, že každému se vrátí to co do světa vysílá. Takže pokud vy budete usměvaví na ostatní, tak ostatní vám to budou vracet. A to je přece fajn, no ne?

Knížka umění myslet pozitivně nám popisuje různé situace a přináší nám rady jak do našeho života vnést pozitivní myšlení. Vysvětluje nám, proč je to důležité a jak toho můžeme dosáhnout. Je zde spousta příběhů a citátů, které nás mají motivovat a ukázat nám svět takový jaký je, když nejsme plní negativní energie. V knize nejde o to, abychom se změnili. Jen nám kniha má pomoci se zaměřit na to, co už ve svém životě máme. Radovat se i z maličkostí a tu radost předávat dále.

„Jak může někdo tvrdit, že jediný limit je nebe, když jsou na Měsíci lidské stopy?“ – Henry Ford

Anotace: 

Šest jednoduchých zásad, které vám změní život

Chcete-li mít úžasný život, být úspěšní a šťastní, nemusíte se stát někým jiným. Stačí zjistit, co vás těší a v čem vynikáte, a pak to dělat častěji!
Kniha „Umění žít pozitivně“ je nabitá radami, příběhy ze života, citáty, laskavým humorem i zásadními otázkami, které vás přimějí zamyslet se nad vaší prací, vztahy a životem.
Objevíte své silné stránky, naučíte se, jak naplno využívat své schopnosti, zjistíte, kterým směrem byste se měli posunout, a uděláte první kroky ke své úžasné budoucnosti.

Přečtěte si tuto knihu.
Držte se rad, které v ní najdete.
Pozitivní výsledek pocítíte ve všem, co děláte.
Šest jednoduchých zásad, které vám změní život.

Knihu seženete zde.

Tady a teď – Kreativní deník a průvodce světem mindfulness

Skvělá pomůcka pro hektické dny. Něco, co člověka zaručeně odpojí od stresu. Tady a teď je taková hrací knížka. Najdete v ní cca 80 cvičení, které vás mají přimět soustředit se na sebe a na danou chvíli. Já jsem knihu používala v práci, třeba při pauze na čaj. Sedla jsem si s ní mimo dosah počítače, abych neměla tendenci kontrolovat maily a vyplňovala jsem si. Jedno z cvičení je třeba o tom, že máte myšlenky co se vám zrovna honí hlavou nakreslit jako mraky. Další cvičení po vás chce, aby jste zavřeli oči a naslouchali zvukům. Zvuky pak kreslíte jako šípy, které pronikají do vaší bubliny.

Musím říct, že je fajn se takto vymanit z pracovního víru a soustředit se chvíli na sebe a svůj čas. Rozhodně doporučuji. Kniha je moc hezky zpracovaná.

„Nehádejte se se skutečností. Prostě je taková.“

Anotace: 

Mindfulness neboli všímavost je schopnost bytí v přítomném okamžiku, soustředění a v důsledku i lepšího porozumění vlastním pocitům.

V knížce najdete přes 80 cvičení, soustředěných na pozorování/zkoumání, rozvoj osobnosti, koncentraci a rozvoj smyslového vnímání. Můžete vyplňovat jednu stránku denně nebo si projít víc cvičení naráz, postupovat od začátku do konce nebo vyplňovat úkoly na přeskáčku. Je to knížka na hraní a přitom nejen na hraní.

Tady a teď je ideální (dárek) proto ty, co o mindfulness ještě neslyšeli a chtěli by trochu potrénovat všímavost a soustředění, ale ocení ji i ti, co už s mindfulness zkušenosti mají. Forma interaktivního deníku doplňuje doposud existující příručky a potěší všechny, kdo si chtějí udělat trochu času pro sebe.

Pro knížku jdi sem.

Za recenzní výtisky moc děkuji nakladatelství Grada.

grada

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s