#HUMBOOKSTART aneb Čeští autoři to umí stejně dobře jako ti zahraniční!

Je to už nějaká doba, co jsme my – ambasadorky Humbook festu 2018 – dostaly dvě ukázky z rukopisů na posouzení. Obě ukázky byly od českých autorek a obě se mi v něčem líbily. Dračí město od Petry Machové bylo ale prostě lepší. Děj byl svižný a svět byl neokoukaný. A navíc – ještě jsem nečetla fantasy knihu, která se odehrává v Brně 🙂

#HUMBOOKSTART je projekt, který podporuje českou young adult scénu a každý rok na Humbook festu odstartuje nového nadějného autora. Loni to byl Martin Bečan se svými Kaziměsty. Letos to bude tedy Dračí město. Takovéhle projekty mají ode mě zlatého bludišťáka, protože jak Kaziměsti, tak Dračí město jsou knihy, které stojí za přečtení.

Anotace k Dračímu městu:1473.jpg

Ještěři, potomci Věčného ohně, vědí, jak splynout s davem. Jejich společnost však na prahu nového tisíciletí skomírá. Mezi jednotlivými rasami doutnají staré sváry — jedni se přizpůsobili lidem za cenu ztráty vlastní identity, jiní se skryli hluboko pod zemí, neteční k problémům povrchu. Ještěři, z jedné strany sevření lidmi a z druhé strany agresivními bestiemi, mají opravdu namále. Stačila by jediná jiskra a celý jejich známý svět se zhroutí… pak se ovšem nelze divit, že někteří vezmou věci do vlastních rukou.

Lidská dívka Jana byla proti vlastní vůli proměněna v ještěra. Nabyté schopnosti ji ale vyděsí natolik, že uteče do lesa, kde narazí na chrám Temného draka. Neví však, že jí hrozí velké nebezpečí. A to, jakým způsobem mu bude čelit, může ovlivnit dokonce i celou ještěří civilizaci.

Více info o projektu a dvě videa (jedno s Petrou a jedno se mnou a s Míšou z Radši Knihu) najdete na stránkách Humbooku.

S Míšou jsme natočily i super vtipné video, u kterého jsme se obě mooc nasmály. Z videa taky plyne poučení – nesmrkejte když je zapnutá kamera, Míša je podlá a zveřejní to :-D.

Kniha Dračí město vychází 20.8.2018 u nakladatelství Host. Autorka bude na Humbookfestu, tak jí přijďte podpořit 🙂

1 Comment

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s