WRAP UP DUBEN 2018 + CO JE NOVÉHO?

Poslední týdny jsou pro mě plné změn a spousty povinností. Změnila jsem práci a nyní mám mnohem delší pracovní dobu a náročnější povinnosti. Také pomáhám připravovat dětský tábor a ohledně toho je spousta vymýšlení a vyrábění. Proto jsem poslední dobou přidávala tak nepravidelně a pozdě.

Snad se to brzy zlepší 🙂

Co se v Dubnu stalo? Konal se druhý Literární salon – tentokrát jsme se setkali v paláci Luxor na půlnoční premiéře prodeje knihy Macbeth, kterou napsal známý Jo Nesbø. Také jsem se zúčastnila jsem se Instameetu, při kterém jsme si prohlídli zavřenou ústřední knihovnu a šli jsme na výstavu do Veletržního paláce.

Teď už ale k přečteným knihám – v Dubnu jsem přečetla 8 knih – celkem 2 2022 stránek.

IMG_20180501_171526-01

V Dubnu jsem začala číst sérii Zámek a klíč od Joe Hilla a Gabriela Rodrigeze. A tyjo! vážně pecka. Takový temný horor v komiksu ale vkusně a dobře zpracované. Celkem je v sérii 6 dílů, takže jsem zatím v půlce a spokojenost. ZA MĚ ANO!

Pokračovala jsem druhým dílem od Magdaleny Mintové – Falešným sňatkem. Stejně jako v prvním díle zde máme spoustu vtipných situací. Pro mě je to skvělý nenáročný oddechový příběh na večer. ZA MĚ ANO.

No a pak je tu jedno velké zklamání. Po dlouhém váhání jsem se na začátku roku pustila do série Dvůr trnů a růží a byla jsem překvapená. Nebo spíš nadšená! Kvůli tomu povyku co okolo byl jsem nevěřila, že to bude tak dobré, ale bylo. A pak přišel třetí díl –  Dvůr křídel a zmaru. A já četla. A četla. A byla jsem zklamanější a zklamanější. Za mě se třetí díl nepovedl a konec mě naprosto zklamal. Jasně, je to Sarah J. Maas, čte se to hezky a rychle, ale ten děj prostě NE. Takže ZA MĚ NE.

Další skvělou oddechovkou je Život na který metr nestačí od Karoliny Mikšíkové. Autorka je známá z facebookových statusů, ale já ji při koupi knihy nesledovala, proto pro mě její styl byl novinka. Život vesnické holky Vás pobaví a rozesměje. ZA MĚ ANO!

Nová kniha od Michala Viewegha – Muž a žena byla hodně diskutovaná. Nejznámější český autor změnil vydavatele a proto se o knize hodně mluvilo. Celý můj názor na ni najdete zde.

A poslední je sbírka básní Nech mě být od autorky s podpisem Mon. kterou najdete na instagramu pod nickem psano.strojem. Za mě nejlepší instagramová poezie.

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s