Falešný román i sňatek a Áňa na křtu knihy

IMG_20180408_090329-01

Falešný román / Falešný sňatek

Magdalena Mintová / 272 + 224 stran / Knižní klub

ČR rok vydání 2017 – 2018

Připravte se na pořádnou dávku nafoukanosti a povrchnosti! Ema je holka, co měla vždycky všechno, co se za peníze dá koupit. Rodinnou vilu s vlastním pokojem a koupelnou, služku Marii, která utírá prach a vaří a taky otcovu kreditku s neomezeným limitem. Jenže už jí bude 27 let a její otec ztrácí nervy. Eva si tedy vymyslí, že píše detektivní román, to přeci znamená že se brzy osamostatní! Jenže jí to psaní románu tak úplně nejde, tak si místo toho píše deník.  Emin otec na to ale brzy přijde a obsah deníku se mu vůbec nelíbí, takže Emu čeká vyhazov z jejího pohodlného života.

Jak se holka, která do teď nic nemusela, vypořádá s normálním životem? Jak má zjistit jak funguje pračka a jak se platí nájem? A hlavně, kde teď na ten nájem vezme peníze?
Zvlášť když má Ema neuvěřitelné nadání dostávat se do naprosto absurdních situací…

IMG_20180408_090456-01

Vyprávění o Emě je přesně to, co potřebujete večer po náročném dni v práci. Je to knížka, nad kterou nebudete muset namáhat hlavu ani z Vás nebude ždímat city až na kost. Je to lehké a pohodové čtení, které na večer rozesměje. Pobaví a odreaguje. Příběh je psán formou krátkých deníkových zápisků, takže děj ubíhá svižně.

Já se u knih opravdu pobavila. Situace, ve kterých se hrdinka ocitá jsou tak absurdní, že jsem se několikrát smála nahlas. Doporučuji tedy přečíst!

Původně jsem měla rozepsanou recenzi na Falešný román a Falešný sňatek zvlášť. Když jsem ale na Yoli narozeninách potkala Magdu Mintovou a dala se s ní do řeči, pochopila jsem proč má první kniha tak zbrklý konec. Byla totiž psána jako kniha jedna a  k rozdělení došlo až na popud vydavatele. A tak jsem se rozhodla zhodnotit knihu jako jeden celek.

IMG_20180319_171322

Na křtu druhého dílu, který se konal 19. března v Luxoru na Václavském náměstí, Magda také prozradila, že cílem bylo stvořit v knize někoho naprosto odlišného než je ona sama. Musím potvrdit, že se jí to povedlo. Za těch pár chvil, kdy jsem s Magdou mohla mluvit jsem poznala, že je to skromná studentka, která donedávna neměla ani Facebookovou stránku a Instagram je pro ni cizí slovo. Vydáním knihy rozhodně nijak nezpychla a dále se soustředí na vzdělávání. Již si také hraje s myšlenkou, co by napsala dál. A já se na to moc těším.

Recenzní výtisk Falešného sňatku jsem dostala od agentury 2media a já jim za něj moc děkuji.

Obálky: Hardbacky s přebalem, které k sobě ladí – 10 z 10

HODNOCENÍ: 9 z 10 ⭐

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s