WRAP UP – ÚNOR 2018

Únor se nám překulil v Březen a já tu pro Vás mám WRAP UP za uplynulý měsíc. V minulém měsíci jsem přečetla 8 knih – celkem 3 157 stránek. Na knížky jsem měla v Únoru štěstí – četla jsem samé opravdu skvělé knihy a několik z nich bych zařadila  mezi mé nejlepší přečtené knihy vůbec.

IMG_20180228_175502-01

 

Gemina

Měsíc jsem začala Geminou od dua Amie Kaufman a Jay Kristoff. Jakožto skalní fanoušek Červeného trpaslíka a Stopařova průvodce po galaxii jsem takový sci-fi fajnšmekr. Dlouho jsem se vesmírným tématům vyhýbala, ale když se ke mě dostalo pár fotek grafického zpracování Illuminae a Geminy, bylo rozhodnuto.  Nové postavy v Gemině a propojení s prvním dílem je super. Další akce a napětí. Paráda! Za mě 10 ⭐.

dvur mlhy a hnevu

 

Druhá knížka byl Dvůr mlhy a hněvu od Sarah J. Maas, což je druhý díl velmi oblíbené série. A páni! Dvojka je mnohem lepší než jednička. Skoro 700 stran přečteno za dva dny. Myslím, že tuhle knížku jste buď již četli, nebo o ní alespoň slyšeli úplně všechno, takže zdlouhavé popisky si odpustím :-). Pokud jste ještě nečetli, tak tuhle jízdu doporučuji!  A již za pár dní vychází třetí díl. Opět 10 ⭐.

 

 

sarah-j-maas

 

No a protože mě Sarah J. Maas tak navnadila, vrhla jsem se i na její druhou sérii Skleněný trůn. Protože první díl se mi moc líbil, sfoukla jsem hned i dvojku, která nese jméno Půlnoční koruna. Dvojka byla trochu slabší než jednička a celkově se mi zatím více líbí Dvory, ale slyšela jsem názory, že se to teprv rozjede, takže se  co nejdříve vrhnu na další díly. Obě knihy za mě stejně – 9 ⭐.

 

img_20180222_171032-01.jpeg

V půlce měsíce mi přišlo Volání netvora od Patricka Nesse a protože se jedná o knihu, která byla v žebříčku nejlepších knih minulého roku mnoha bloggerů, byla jsem zvědavá jak se mi bude líbit. Jako první na mě zapůsobily krásné ilustrace od Jima Keye. Příběh byl velice zvláštní a musela jsem knihu po přečtení nechat pár dní ležet. Přijde mi, že se nejedná o knihu, která by patřila do kategorie pro děti, ve které je zařazena. Na to se mi zdá trochu „těžká“. Jedná se ale o silný příběh, který stojí za to si ho přečíst. Knihu ale nehodnotím hvězdičkami, myslím, že u téhle knihy to ani nejde. Nejdříve si ji ještě párkrát přečtu, než si na ni udělám konečný názor.

 

nastesti (ne)mame mleko

 

Jako další jsem měla chuť na něco jednoduchého, tak jsem sáhla po Naštěstí (ne)máme mléko od Neila Gaimana a Chrise Riddella. Neil Gaiman je pro mě PAN spisovatel a Chris Riddell zase PAN ilustrátor. Jejich tvorbu naprosto miluju, takže jejich spojení nemohlo dopadnout jinak než skvěle. Vznikla malá knížečka s praštěným fantasy příběhem, který si zamilujete vy i jakékoliv dítko. 10  ⭐!

Ohníčky všude kolem

 

Předposlední Únorová kniha mi dorazila z Dobrých knih na recenzi. Jedná se o Odeonku – Ohníčky všude kolem od Celeste Ng. Po všem tom fantasy byla toto příjemná změna. Kniha byla neuvěřitelně čtivá! Recenzi naleznete zde.

 

 

Falešný román

 

Poslední byl Falešný román od Magdaleny Mintové. U téhle knížky jsem se moc smála. Jedná se o vtipnou, nenáročnou oddechovku. Jde o zábavný příběh psaný formou deníku jedné rozmazlené holky, která vyrůstala v luxusu, o který je ale z ničeho nic připravena. Bude samostatná recenze 🙂

 

 

Já jsem se svým Únorem spokojená. 8 knih na mě není málo a opravdu se mi každá přečtená kniha líbila. Jak jste na tom vy?

 

2 Comments

  1. Krásné kousky. Já za únor přečetla 11 knih, ale v žádné jsme se neshodly. Dvůr mlhy a hněvu čtu totiž teď a je to naprostá pecka. Dvůr trnů a růží padl právě v únoru, líbil se mi taky, ale ta dvojka je nabitější…:-) Jinak se taky chystám na Ohníčky, díky ACOTARu přemýšlím právě i o druhé sérii od S.J. Maasové a dost mě zaujal i Falešný román, takže uvidím. 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s