Šest vran – RECENZE

IMG_20170914_152606-01

Šest vran / Six of Crows

Leigh Bardugo / 384 stran / Fragment

ČR rok vydání 9/2017 – Originál 2015

Anotace:

Za peníze se dá koupit všechno! Nebo aspoň to platí v Ketterdamu, ve kterém se nikdo nevyzná lépe, než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. A když se objeví neodolatelná zakázka? Je čas sehnat si pomocníky. Zloděj, trestanec, hazardní hráč, černá ovce rodiny, špionka a kráska-zabiják – šest nebezpečných psanců, kteří se pokusí dostat se do nejstřeženější pevnosti světa. Podaří se jim vyváznout se zdravou kůží?

 

A o čem že to je?

Kaz je šéf týhle sebranky odpadlíků a nalezenců. Je to dítě ulice co má vždycky nějaký plán v rukávu. Nebo spíš v rukavici? Protože bez rukavic Kaze neuvidíte, každý máme totiž nějakou slabost…

Inej je Kazova Mora. Je to zhouba. Neslyšně se pokybuje Ketterdamem po střechách a krade cizí tajemství. Když dojde na boj, nikdo neunikne dýkám Mory…

Jesper je pistolník a taky trochu hazardér. Hazarduje v herně s kartami a taky v akci se životem.

Nina je krásná hrdá Griša, se slabostí pro karamelky, která udělá všechno pro to, aby odčinila svou chybu z minulosti.

Matthias je tvrdý seveřan, který se zmítá sám v sobě. Který se snaží přijít na to, na které straně vlastně je.

Wylan by mohl sedět u taťky v paláci a hrát na flétnu se soukromým učitelem. Ale on toho má v sobě víc. Víc temna? Víc tajemství?

Co na to já?

Kniha Šest vran se na můj wish list dostala hned jak jsem jí na instagramu spatřila na fotkách všech možných bookstagramů. Sérii Griša jsem neznala, ale tahle kniha na mě prostě zaútočila svým vzhledem. Miluju hezký knížky. A Šest vran má obálku která je naprosto na jedničku. A to, že mají stránky černou ořízku, tomu dodává naprostou dokonalost.

Co se obsahu týče, kniha mě mile překvapila. Líbilo se mi to temno a to, jak byli hlavní hrdinové popisováni „bez obalu“. Autorce se povedlo krásně popsat jak jednotlivé postavy, tak celou atmosféru záchrané mise. Děj je svižný a plný akce Vůbec nemáte chuť knihu odložit, protože vždy jste zrovna uprostřed nějakého dobrodružství. Hlavní postavy jsou popisovány i v záblescích do jejich minulosti.

Kniha se určitě bude líbit všem, co nemusejí „cukrkandlové“ příběhy. Pokud jste fanoušci padouchů, sarkasmu, temna a dobrodružství, šest vran vás určitě potěší.

Kde jsem si dala záložku:

,,Žádný slzy. Žádnej funus.“

,,Chci tě bez brnění, Kazi Brekkere. Nebo tě nechci vůbec.“

Obálka: Hardback s přebalem – 11 z 10 

  Hodnocení: 100% 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s